Lista produktów według marki Tiziana Terenzi

Tiziana Terenzi

Historia włoskiej rodzinnej firmy Tiziana Terenzi sięga 1968 roku. Właśnie wówczas Evelino Terenzi zdecydował się kontynuować dzieło swego ojca Guglielma – wynalazcy, muzyka i wielkiego miłośnika wód kolońskich, który był jednym z właścicieli przedsiębiorstwa produkującego świece kościelne.

44 lata po powstaniu marka Tiziana Terenzi przedstawiła pierwszą kolekcję perfum. Otrzymała ona nazwę „Extrait de Parfum“ i była inspirowana ogniem. Bardzo szybko zyskała sympatię klientów. Rok później na rynku pojawiły się kolejne zapachy, które również cieszyły się wielkim uznaniem. Wszystkie perfumy Tiziana Terenzi przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn. Zawierają sprawdzone składniki, jak wanilia, bergamotka czy drzewo sandałowe. Perfumy Tiziana Terenzi nazywane są esencjami chwili. Tworzenie tych esencji perfum wynika z niekończącej się misji przedstawiania i uchwycenia emocji, ucieleśniają one faustowskie pragnienie zatrzymania chwil szczęścia.

Obecnie właścicielami marki są dzieci Evelino Terenzi, Tiziana i Paolo. Tiziana Terenzi jest projektantką, a Paolo Terenzi jest nosem i prezesem firmy.