Lista produktów według marki Francesca Bianchi

Francesca Bianchi

Perfumy to symboliczny język emocji. Każdy pachnący element niesie ze sobą coś istotnego dla ludzi, związanego nie tylko z ich kulturą, ale także z doświadczaniem miłości, bólu, radości i poczucia tajemnicy, krótko mówiąc, z ich życiem emocjonalnym. Znaczenie samo w sobie nie istnieje. Jest raczej mocno zakorzeniony w ludzkiej pamięci, indywidualnej i zbiorowej, i odpowiednio przypisany. Perfumiarstwo to sztuka transformacji, taka jak alchemia: mieszając ze sobą określone składniki, twórca tworzy zupełnie nową, nieznaną wcześniej jakość.
Francesca Bianchi, autorka zapachów, jest miłośniczką perfum od dziecka. Ukończyła historię sztuki ze specjalnością XX wieku. W swojej pasji do tworzenia perfum inspirowała się lekturami książek o perfumach naturalnych. Nieustannie uczy się i eksperymentuje. Mieszkała do tej pory w kilku europejskich miastach, we Florencji, Berlinie, Luksemburgu i Amsterdamie, i pracowała w branży wydawniczej książek artystycznych. To właśnie w Amsterdamie, gdzie obecnie mieszka, w końcu stworzyła własną linię perfum.
Wszystkie jej perfumy są tworzone samodzielnie w laboratorium. Opracowanie formuły nowego zapachu zajmuje od 6 miesięcy do 4 lat lub dłużej. Rodzinna firma z siedzibą w Grasse we Francji, zajmująca się przetwarzaniem surowców dla perfumerii szlachetnej, miesza dla Franceski składniki i wysyła je do firmy produkcyjnej w Mediolanie we Włoszech, aby dokończyć proces produkcji: dojrzewanie w alkoholu, filtrowanie, butelkowanie i pakowanie.