Lista produktów według marki Angela Ciampagna

Angela Ciampagna

Marka Angela Ciampagna narodziła się w 2011 roku w rodzinnym warsztacie rzemieślniczym w Atri, małej wiosce położonej wśród wzgórz środkowych Włoch. Dusza marki znajduje się obecnie głęboko w majestatycznej naturze Teneryfy na Wyspach Kanaryjskich w Hiszpanii, gdzie perfumy są nadal produkowane po wnikliwych badaniach, przeprowadzonych z artystycznym i kreatywnym nastawieniem. Celem jest stworzenie perfum o wartości absolutnej, tak aby zapachy stały się wehikułem, dzięki któremu ożywia się płynna więź między badaniami, praktykami rzemieślniczymi i dokładnym doborem surowców.


Symbolem całej kolekcji jest przepiękny ornament architektoniczny – rozeta, reprezentująca niekończący się dialog między sacrum a profanum, między rzemiosłem a szlachetnością, między przesądami a mistycyzmem, między starożytnymi zwyczajami a nowoczesnością. Kultowy rzeźbiony korek jest hołdem dla wyjątkowości rzemieślniczego sposobu myślenia i ręcznie robionych arcydzieł. Każdy pojedynczy zapach ma niepowtarzalny numer. Wszystkie pudełka i butelki zawierają numer seryjny produktu końcowego. Doskonałość każdej partii jest gwarantowana przez proces produkcyjny na małą skalę. Rzemieślnicze metody w połączeniu z innowacyjnymi procesami produkcyjnymi nadają zapachom przydymione odcienie. Produkcja rzemieślnicza nie kończy się na tworzeniu perfum; wszystkie elementy finalnego produktu wykonywane są ręcznie: korki w kształcie rozety są obrabiane maszynowo i wykańczane ręcznie, etykiety nanoszone są indywidualnie, pudełka są tworzone, wykładane i dekorowane pojedynczo. Wreszcie, wszystkie perfumy są ręcznie pakowane, aby zagwarantować ich prawdziwą rzemieślniczą doskonałość.


Filizofia marki:
„Jesteśmy dumnymi ludźmi, rzemieślnikami z natury i szlachty z pochodzenia, jesteśmy wychowania chrześcijańskiego i pochodzenia pogańskiego. Czcimy ogień Najświętszego Serca, palenisk i ognisk, żyjemy wśród modlitw, wiejskich obrzędów, monastycznego mistycyzmu i znanych przesądów”