Lista produktów według marki Lesquendieu

Lesquendieu

Joseph Lesquendieu, francuski farmaceuta i perfumiarz, założył swoją firmę perfumeryjną i kosmetyczną J.Lesquendieu w 1903 roku przy 5 bis rue de la Tacherie w Paryżu. Za swoje zasługi i włożony cenny wkład w przemysł perfumeryjny i kosmetyczny został mianowany tytułem „Chevalier de la Légion d’honneur”. Joseph Lesquendieu dążył do osiągnięcia doskonałości podczas tworzenia zapachu, przedkładając kreatywność ponad ograniczenia budżetowe i kładąc priorytet na jakość. W ostatnich latach życia poświęcił większość swojego wolnego czasu na zapisywanie swoich przepisów, technik i wskazówek, aby przekazać przyszłym pokoleniom, w jaki sposób zapalony farmaceuta, taki jak on, zdołał stworzyć wyjątkowy dom perfumeryjny na poziomie międzynarodowym. Filozofia i metodologia Josepha Lesquendieu pozostały filarami firmy od momentu jej powstania i są kontynuowane przez trzecie pokolenie firmy.

Działalność firmy trwała od chwili założenia przez dwie wojny światowe. W tym okresie firma Lesquendieu wydała kilka kreacji perfum, w tym Glorilis, Feu de Bengale i Bonne Fortune. Perfumy Lesquendieu były produkowane do późnych lat siedemdziesiątych. Jednak z powodu braku bliskiego osobistego zaangażowania członków rodziny na każdym etapie procesu twórczego, dom ostatecznie zaprzestał produkcji i był uśpiony od wczesnych lat osiemdziesiątych do niedawna, kiedy trzecie pokolenie podjęło decyzję o wznowieniu działalności firmy. W 2015 roku odrodzenie firmy zapoczątkował jeden z wnuków założyciela, który dorastał w tej rodzinie perfumiarzy i w młodym wieku nabył wartości rodzinne. Aby zapewnić kontynuację spuścizny dziadka, rozpoczął projekt, który rozpoczął się od marzenia, wielu badań i zdobywania informacji na temat każdego aspektu firmy. Z trzecim pokoleniem u steru stworzono nowy zespół, a rodzinna marka z sukcesem ponownie weszła na rynek. Dziś Lesquendieu kontynuuje dążenie do doskonałości, łącząc tradycyjną metodologię, swobodę kreatywności i najlepsze dostępne składniki, aby stworzyć nową linię doskonałych, luksusowych kreacji zapachowych unisex, prezentowanych naszej cenionej klienteli w drogocennej, ręcznie wykonanej szklanej butelce i nakrętce przypominającej oryginały z lat 20. XX wieku.

Perfumy są wykonywane z najlepszych materiałów, występujących głównie w naturze, aby oferować wymagającym klientom rzadki klejnot zapachowy. Doskonałe perfumowe kreacje „crossover” są wykonane z najrzadszych dostępnych zapachów, prezentowane w ekskluzywnej, ręcznie dmuchanej szklanej butelce wykonanej przez mistrza francuskiego szklarza i ręcznie włożonej do wykonanego na zamówienie zewnętrznego pudełka. Perfumy Lesquendieu są w całości wykonywane ręcznie we francuskich warsztatach. Cały proces, od dojrzewania do produkcji, odbywa się w warsztatach w Grasse; światowej stolicy perfum. Ręcznie wykonywane perfumy wymagają wielu godzin drobiazgowej, pełnej pasji pracy. Butelki na perfumy Lesquendieu są starannie wykonywane przez Masters Glassmakers. Korek jest w całości wykończony w 24 karatowym czystym złocie.