Lista produktów według marki Gravel

Twórcą wizjonerem stojącym za marką GRAVEL New York 1957 był Michael B. Knudsen. Urodzony w Skandynawii w 1911 roku, pokonał liczne wyzwania, aby zrealizować swoje marzenie o stworzeniu własnych perfum. Swoją pierwszą twórczość zaczynał w latach 50- tych. W tamtym momencie nie można było jeszcze przewidzieć, że stworzy klasyk, który zapoczątkuje ponad 70-letnią historię perfum z wieloma wspaniałymi zapachami. Każdy zapach opowiada o niezwykłym życiu Michaela B. Knudsena, który w latach dwudziestych XX wieku przeprawił się jako młody człowiek przez ocean do Ameryki i jak wielu przedstawicieli jego pokolenia uległ obietnicom amerykańskiego snu. Była to złota era Hollywoodu i Knudsen także dał się nabrać na uroki przemysłu filmowego. Jako charyzmatyczny i przystojny młody człowiek, zagrał w kilku filmach i zanurzył się w olśniewającym świecie show-biznesu. To ukształtowało jego wykwintny gust, zamiłowanie do piękna i luksusowy styl życia. Tego okresu sięgają jego liczne powiązania z wybitnymi osobistościami i członkami wyższych sfer.

Kierując się swoją wizją i przy wsparciu Hazel Guggenheim (siostry Peggy Guggenheim, wpływowej właścicielki galerii oraz założycielki muzeum w NY), stworzył Man’s Cologne, swój pierwszy zapach. Zapach ten stał się jego trwałym dziedzictwem. Były to pierwsze perfumy męskie pochodzące z USA. Do tego czasu używano głównie płynów po goleniu i podobnych produktów. W tamtym czasie ani Knudsen, ani Guggenheim nie mieli pojęcia, jak głęboko GRAVEL wpłynie na jego życie i amerykański krajobraz perfumowy. Resztę życia Knudsen poświęcił rozwojowi marki Gravel, a swoją charyzmę, kontakty i całą energię poświęcił służbie swojej marce. Można śmiało powiedzieć, że pionierska i wizjonerska praca Knudsena wywarła znaczący wpływ na amerykański przemysł perfumeryjny.

Do dziś każda butelka Gravel jest napełniana ręcznie w unikatowy sposób, przy użyciu kamyczków żwirowych z rzeki Hudson. Od czasu sprzedaży pierwszej butelki w Nowym Jorku na 46th Street w 1957 roku, dziedzictwo Michaela B. Knudsena jest żywe w każdym z jego zapachów. W ciągu ponad 60 lat pracy w branży perfumeryjnej stworzył wiele zapachów dla kobiet i mężczyzn oraz, jako pionier, również zapachy unisex. Po śmierci Knudsena, marka Gravel została zapomniana na pewien czas, a jej perfumy można było znaleźć tylko w prywatnych kolekcjach. I wówczas odkryli ją Georg i Christian Blessing, ojciec i syn, obaj pasjonaci perfumowi. Fascynacja złożonymi, ponadczasowymi zapachami i wyjątkową historią marki sprawiła, że postanowili dać jej nowe życie. Po latach nieobecności, w 2018 roku udało im się przywrócić Gravel na rynek i kontynuować dziedzictwo w duchu Knudsena.

Sam Knudsen położył podwaliny pod ciągły sukces Gravela. Osobiście wybierał kamyczki z rzeki Hudson do każdej butelki perfum i nadzorował produkcję aż do swojej śmierci w wieku 98 lat. Od czasu restartu marki, Georg i Christian Blessing z poświęceniem budują pozycję Gravela. Z jasnym spojrzeniem na przyszłość podejmują nowe wyzwania i odważają się podejmować odważne kroki, aby rozwijać markę. Fundament ich działalności, to bezkompromisowa pogoń za jakością, aż do najmniejszego szczegółu. Nowi twórcy Georg i Christian reaktywują dawne zapachy i tworzą nowe kompozycje i produkty, które nie tylko honorują bogatą historię Gravela, ale także spełniają wysokie oczekiwania wymagającej klienteli.

Obecnie Gravel jest jedną z najstarszych, wciąż dostępnych marek perfum w USA.