Encounters

   Nuty głowy: bergamotka, pomarańcza, kolendra, liść czarnej porzeczki, lawenda
   Nuty serca: masło irysowe, róża, dzięgiel, cynamon
   Nuty bazy: agar (oud), ambra, benzoes, balsam peruwiański, kastoreum, drzewo sandałowe, cedr

   498,00 PLN
   Pojemność
   Ilość
     Dostępny

   Fascynacja zanieczyszczeniami

   Zawsze fascynowały mnie skażenia z różnych kultur, rodzące nowe formy – zwane synkretycznymi, eklektycznymi: dla mnie nowy, dewiacyjny cud.

   Pamiętam moje zauroczenie egzotycznymi i tajemniczymi pismami pseudoarabskimi w aureolach jakiegoś renesansowego malarstwa, skupionego na kwintesencji charakteru kultury chrześcijańskiej, a jednocześnie skażonego nawiązaniem do kultury arabskiej.

   Albo niesamowite formy synkretyczne, takie jak świątynie greckie czy rzymskie przekształcone w kościoły chrześcijańskie, czy architektura indoislamska, łącząca dwie kultury w nowym języku.

   Encounters, zapach

   Chciałem oddać tę moją obsesję na punkcie Encounters, dzięki połączeniu dwóch kultowych składników ze Wschodu i Zachodu, Iris i Oud – chwili kontaktu, z której rodzi się nowe stworzenie.

   Znajdziesz tu wyrafinowane wyrafinowanie masła irysowego o miękkiej i tajemniczej pudrowości; materiał, który rozwija się w glebie, aby następnie wygenerować najwięcej liryki wśród kwiatów.

   Znajdziesz też Oud, materiał powstały w wyniku infekcji drzew Aquilaria, który następnie wytwarza jeden z najbardziej hipnotyzujących i złożonych zapachów w gamie składników perfumeryjnych.

   Kultowy materiał: masło irysowe

   Irys to kultowy kwiat w kulturze Zachodu. Jest symbolem miasta Florencja – na wsi, gdzie rozwinął się jeden z najważniejszych obszarów uprawy tego kwiatu.

   Od XII wieku Fleur de Lys jest także symbolem królów francuskich.

   Irysy można znaleźć niezliczoną ilość razy na obrazach w całej historii Zachodu.

   Ikoniczny materiał: Oud

   Oud ze względu na swoje kluczowe znaczenie jest ikonicznym składnikiem kultury Wschodu. Pochodzi z infekcji drzewa Aquilaria i pochodzi z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej oraz części Bliskiego Wschodu.

   Uważa się, że używany do celów duchowych i religijnych pomaga podnieść ducha i stworzyć poczucie spokoju i połączenia z Boskością.

   Uważany za jeden z najcenniejszych materiałów w perfumerii ze względu na swój intensywny i złożony aromat, jest drzewny z nutami skórzastymi, zwierzęcymi i dymnymi.

   Rodzaj zapachu
   EXTRAIT
   Rodzina zapachowa
   drzewno-ambrowa
   Twórca
   Francesca Bianchi
   Kraj
   Włochy
   Dla kogo
   dla niego
   dla niej

   Specyficzne kody

   ean13
   8720865194158

   Powiązane produkty